Różaniec Rodziców

Przekonaj się sam drogi Rodzicu jak niewiele potrzeba,
aby ochronić swoje dziecko przed złem.

 

Czym jest różaniec rodziców ?
To wspólnotowa modlitwa 20 rodziców w intencji dzieci na różańcu, przy czym każdy z rodziców odmawia tylko jedną dziesiątkę różańca.
Każdy rodzic przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jemu Tajemnicę Różańca Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec.

Po co taka modlitwa?
Jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe. Dbamy o ich rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Zdajemy sobie jednak sprawę z naszej ograniczoności i ogromu zła, jakie nas otacza: narkomania, alkoholizm, pornografia, rozboje, okultyzm, sekty..., można wymieniać w nieskończoność! Niestety, często są to nie tylko zagrożenia zewnętrzne, ale również trudna sytuacja w naszych rodzinach. Co zrobić aby przerwać ten łańcuch zła? Sami z siebie nic nie możemy uczynić! Zawierzmy więc nasze dzieci, rodziny i nas samych Panu Jezusowi przez ręce Jego Matki. Jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest Różaniec Rodziców.

CO DAJE MODLITWA RÓŻAŃCEM RODZICÓW ?
Świadomość tej wspólnej modlitwy i opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicom niesłychany spokój. Modlitwa ta często uwalnia od lęków o dziecko, o jego bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza matek, a ojcom pozwala na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka i okazanie miłości. Modlitwą obejmujemy nasze dzieci, ale modlitwa ta uzdrawia również relacje w naszych rodzinach. Pozwólmy Panu Jezusowi na dotknięcie każdej naszej rodziny i uleczenie jej. Pan Jezus nie odmawia żadnej naszej prośbie, zanoszonej do Niego przez ręce Jego Matki.

JAK WIELU RODZICÓW MODLI SIĘ W TEN SPOSÓB?
Obecnie istnieje ponad 3560 róż (tak w tradycyjnej nomenklaturze nazywamy 20 osobowe grupy rodziców) co oznacza, że codziennie 50.000 rodziców modli się za swoje dzieci na różańcu.
Również przy naszej parafii rodzice modlą się Różańcem Rodziców. Obecnie jest 6 Róż pod wezwaniem św. Ojca Pio, św. Królowej Jadwigi, św. Józefa, św. Mikołaja, św. Stanisława Papczyńskiego, św. Judy Tadeusza oraz powstaje siódma pod wezwaniem św. Antoniego. Modlitwa ta została rozpoczęta całkiem niedawno, gdyż Róże Rodziców modlą się u nas od 01.04.2015r. Dlatego jest to szansa dla Ciebie. Jeśli czytasz te słowa, to szukasz czegoś więcej tak jak inni rodzice, którzy wciąż dołączają do nowej róży mając za patrona św. Antoniego - patrona od osób i rzeczy zaginionych.

Cztery minuty dziennie !!! - tyle czasu potrzeba na odmówienie dziesiątki Różańca za swoje dzieci i dzieci wszystkich modlących się.
To prawdziwy szturm nieba w intencji naszego potomstwa.

 

CZEKAMY NA CIEBIE !!!

 

WIĘCEJ INFORMACJI: rozaniecrodzicow.waw.pl